Vijesti 2023. godina

ODRŽANA ADVENTSKA DUHOVNA OBNOVA ZA DJECU IZ ŽUPA BANJOLUČKOG DEKANATA

U subotu, 9. prosinca, uz geslo Pripravimo put Gospodinu, u prostorijama Biskupskog ordinarijata u Banjoj Luci održana je adventska duhovna obnova za djecu iz župa Banjolučkog dekanata: Banja Luka, Barlovci, Budžak, Petrićevac i Presnače. Susret i duhovnu obnovu animirala je vjeroučiteljica Blaženka Ivekić, kojoj su svesrdno pomogle Danijela Prskalo i Bernarda Pleša. Banjolučki župnik Žarko Vladislav Ošap uveo je u susret molitvom i blagoslovom.

Uz pjesmu, molitvu i kreativni rad djeca su pripremala i svoja srca za Isusov dolazak. Izrađujući božićne jaslice prisjećali su se onoga što se nekoć dogodilo u Betlehemu. Svoje radove izložili su u dvorani, a zatim su u kvizu znanja pokazali znanje o ovim svetim danima.

Također, posjetio ih je i kratko im se obratio i biskup Franjo te zajedno s njima zapjevao nekoliko pjesama.

Na kraju susreta, svatko je izvukao anđela, kojega su odmah na počeku duhovne obnove sastavili, te dobio zadatak moliti za svog „štićenika“ i biti mu „anđeo čuvar“, posebno tijekom milosnog vremena došašća.

Susret je završen dogovorom za ponovni susret u korizmi 2024.

KTA/B.I.