Vijesti 2021. godina

VLČ. ADOLF VIŠATICKI PROSLAVIO 80. ROĐENDAN

Svećenik Banjolučke biskupije, župnik u župi Rođenja Blažene Djevice Marije u Sasini kod Sanskog Mosta, vlč. Adolf Višaticki, 14. travnja proslavio je 80. rođendan.

Vlč. Višaticki rođendan je proslavio zahvalnim Misnim slavljem u koncelebraciji s banjolučkim biskupom mons. Franjom Komaricom, rođenim bratom vlč. Karlom Višatickim i još trojicom svećenika, a na Misi su sudjelovali župljani, kao i drugi brat vlč. Adolfa, Josip Višaticki, te redovnice Misionarke Božjeg Milosrđa iz Sasine, prenosi nedjelja.ba.

Nakon euharistijskog slavlja, u župnoj dvorani nastavljeno je rođendansko druženje uz zajedničku zakusku koju su pripremile sestre.

Vlč. Adolf je rođen 14. travnja 1941. u Čatrnji – župa Bosanska Gradiška. Teološki studij pohađao je u Đakovu, gdje je i zaređen za svećenika 1968. Djelovao je u brojnim župama Banjolučke biskupije, a danas je župnik u Sasini. Kao zanimljivost valja spomenuti da je jedan od četvorice svećenika iz iste obitelji – uz vlč. Franju, vlč. Karla i pok. vlč. Kazimira, što je jedinstven slučaj u povijesti Banjolučke biskupije.

Vlč. Adolfu Višatickom želimo sretan rođendan, uz obilje Božjeg blagoslova.

Tekst: KTA
Foto: s. Magdalena Pušić
Sasina, 16. travnja 2021.