Vijesti 2022. godina

BLAGDAN SV. MALE TEREZIJE U SELIMA BATAR I BUKVIK

U subotu 1. listopada 2022. godine na groblju u selu Bukvik proslavili smo Zaštitnicu sela Batar i Bukvik, sv. Tereziju iz Lisieux-a. Prije točno godinu dana pomoćni biskup banjalučki mons. Marko Semren blagoslovio je temelje kapelice, koja je u međuvremenu izgrađena i pod krovom. Slijede radovi žbukanja i uređenje interijera. Kapelicu su podigli bivši stanovnici ovih dvaju sela i njihovi potomci, koji žive po svijetu, najviše u Republici Hrvatskoj. Inicijator i duša svega je Miroslav Sušilo, sam porijeklom iz Bukvika, a sada živi u Kutini.

Uz župnika iz Nove Topola Anđela Bartulice i domaćeg starog/novog župnika p. Tomislava Topića, sv. Misu je predvodio Karlo Višaticki, iz Banja Luke. U propovijedi je protumačio lik Male Terezije, mlade, male ali velike Svetice. Bilo je nazočnih pedesetak vjernika te  dvije sestre Klanjateljice Krvi Kristove iz Samostana u Novoj Topoli. Cijelo je vrijeme padala kiša koja nam nije pokvarila raspoloženje.

Poslije sv. Mise nazočni su bili počašćeni obilnim ručkom i prigodnom glazbom i pjevanjem domaćeg harmonikaša, te ostalih nazočnih.

TABB
Bos. Gradiška, 3. listopada 2022.