Vijesti 2022. godina

PREMINUO PAPA EMERITUS BENEDIKT XVI.

Braćo svećenici!

Danas u 9.34 preminuo je papa emeritus Benedikt XVI. u samostanu Mater Ecclesiae u Vatikanu.

Večeras prije mise zahvalnice u crkvama zvonite svojim zvonima 5 minuta. Sutra na misnim slavljima molite za preminulog Papu emeritusa kako u vjerničkoj tako i u euharistijskoj molitvi.

U ponedjeljak, 2. siječnja 2023. predvodit ću u katedrali sv. Bonaventure misu u 18.00 sati za preminuloga Papu Benedikta XVI. Pozivam svećenike, redovnice i vjernike, ako im je moguće, da dođu u katedralu na ovo misno slavlje.

Papa Franjo predvodit će sprovod pape emeritusa 5. siječnja u 9.30 na Trgu sv. Petra. Stoga neka u četvrtak, 5. siječnja prije početka obreda sprovoda u svim župama pet minuta zvone zvona. Župnici neka svojim vjernicima najave kad će biti misa zadušnicu za pokojnog papu Benedikta XVI.  te ih pozovu da sudjeluju. Neka se misa slavi prema pokojničkom misnom obrascu „Za papu“.

Franjo, biskup

TABB