Vijesti 2022. godina

MOLITVENA ZAJEDNICA “NANOVO ROĐENI” PROSLAVILA 10. OBLJETNICU SVOG POSTOJANJA

Molitvena zajednica “Nanovo rođeni”, iz župe Botinec u Novom Zagrebu, desetu obljetnicu svoga utemeljenja i djelovanja proslavila je 28. prosinca 2022. u sportskoj dvorani OŠ braće Radić u Botincu. Karizmatska zajednica “Nanovo rođeni” osnovana je 24. prosinca 2012., a kako navode, deset godina postojanja zajednice dalo je velike milosti za sve njezine članove, pa su na blagdan Nevine dječice zahvalili Gospodinu na svim blagoslovima kojima ih je radovao proteklih deset godina.

Proslava je započela svetom misom zahvalnicom koju je predvodio veliki prijatelj zajednice isusovac p. Božidar Nagy uz koncelebraciju drvarskoga župnika i duhovnog asistenta misije u BiH „Mladi za mir“ don Davora Klečine. Pater je u homiliji naglasio kako ga, kao postulatora kauze bl. Ivana Merza, posebno veseli činjenica da je zajednica prihvatila blaženog Merza kao svog zaštitnika i uzora. Također je istaknuo kako je osim proslave 10 godina zajednice ”Nanovo rođeni”, ovo važna godina i za njega, budući je nedavno obilježio velikih 50 godina služenja kao postulator kauze za beatifikaciju, a sada kanonizaciju bl. Ivana Merza. Pater Nagy se u svome govoru prisjetio riječi Sluge Božjega kardinala Franje Kuharića za Ivana Merza nazvavši ga „čudom Božje milosti“, te je zaključio da ”te iste riječi možemo primijeniti i na ovu zajednicu za koju smatram da joj nema premca, niti išta slično u cijeloj Crkvi u Hrvata”.

Nakon zahvalne euharistije uslijedila je prezentacija u kojoj su članovi zajednice Dragica Lukenda i Simon Resner dali povijesni presjek i opisali važne prekretnice u životu zajednice kroz 10 godina postojanja. Prikazali su brojna evangelizacijska putovanja, misije, duhovne obnove i inicijative, hodočašća, ali i brojne druge plodove koje ubiru zajednica i župa u Botincu.

Nakon prezentacije okupljenim članovima i njihovim obiteljima, prijateljima zajednice i  župljanima župe Botinec obratio se voditelj zajednice Mišo Lukenda koji se zahvalio svima spomenutima zbog uloge koje su imali u izgradnji zajednice te je istaknuo one koji su zajednicu utemeljili i dali snažan doprinos u samim počecima. Posebnu zahvalu uputio je vlč. Ivici Berdiku, nekadašnjem župniku, na čiju je inicijativu osnovana zajednica i koji je duhovno pratio zajednicu prvih 7 godina. Na kraju, osvrćući se na budućnost koja je pred zajednicom, potaknuo je članove i prijatelje zajednice da ostanu aktivni sljedbenici Isusa Krista.

Proslava je nastavljena molitvom i slavljenjem koje je vodila slavljenička i molitvena služba zajednice. Zahvala i sva slava upućena je Gospodinu koji je izlio darove Duha Svetoga na ovu župu, njezine župljane, a posebice na njezinu mladež kroz zajednicu Nanovo rođeni.

Nakon molitvenog dijela, zajednica je sa župljanima, prijateljima i članovima obitelji ostala u prigodnom druženju.

Ivona Turić (Nanovo rođeni)
Foto: Martina Lukenda