IzdvajamoVijesti 2022. godina

ČESTITKA BISKUPA IZ BANJA LUKE NOVOIMENOVANOM ZADARSKOM NADBISKUPU KOADJUTORU MONS. ZGRABLIĆU

U Četvrtak, 07. travnja biskup banjolučki Franjo Komarica i njegov pom. biskup Marko Semren zajedno su uputili čestitku novoimenovanom zadarskom nadbiskupu koadjutoru mons. Milanu Zgrabliću.

Tekst čestitke donosimo u cijelosti:

Dragi naš mladi subrate,
imenovani nadbiskupe koadjutore zadarski, mons. Milane,

S iskrenom radošću i izrazima zahvalnosti Bogu i Vama saznali smo za radosnu vijest za Crkvu u našem hrvatskom narodu, a osobito za drevne Mjesne crkve – Porečko-pulsku biskupiju i Zadarsku nadbiskupiju – da Vas je Sveti Otac, papa Franjo, imenovao nadbiskupom koadjutorom dragom i velezaslužnom aktualnom zadarskom nadbiskupu mons. Želimiru Puljiću.

Upućujemo Vam nas obojica – također i u ime svećenika, redovnica i drugih članova naše Banjolučke biskupije – iskrene čestitke: blagoslovljen Vaš ulazak u zbor nasljednika Kristovih apostola!

Molimo obilje Božjeg blagoslova i zagovor Presvete Djevice i Bogorodice Marije, kao i svetih Zaštitnika Vaše rodne biskupije i Vaše nove nadbiskupije, za Vaš budući veoma odgovoran  i teški posao u Kristovoj Crkvi.

Zahvaljujemo dragom Bogu koji Vam je dao svjetlo i snagu svoga Svetoga Duha da se spremno odazovete na novu službu  u Kristovoj Crkvi, osobito u Vašoj budućoj nadbiskupiji, s kojom i naša Mjesna Crkva banjolučka odavno njeguje vrlo dobre međusobne odnose.

Pratit ćemo Vas i ubuduće svojim molitvama i bratskom ljubavlju.

Srdačno Vas i bratski pozdravljamo.

Franjo Komarica
biskup banjolučki

Marko Semren
pomoćni biskup banjolučki

TABB
Banja Luka, 10. travnja 2022.