Vijesti 2022. godina

ČETVRTI DAN DUHOVNO-PASTORALNOG PUTOVANJA ĐAKONA

Zajednička Đakonska pastoralna godina, druga po redu na kojoj sudjeluju đakoni iz cijele Bosne i Hercegovine.

U okviru programa Đakonske pastoralne godine, 19. svibnja 2022. đakoni BK-a BiH nastavili su obilazak crkvenih institucija u Bosni i Hercegovini. Toga dana posjetili su Banja Luku i Žepče, prenosi nedjelja.ba.

Prva postaja četvrtog dana putovanja za 13 đakona i njihove voditelje mons. Pavu Jurišića i fra Miru Relotu bio je grad na Vrbasu gdje su ih dočekali kancelar Banjolučke biskupije preč. Ivan Pero Grgić i biskupski vikar mons. Anto Orlovac. Kancelar Grgić ih je upoznao s poviješću ove dijeceze te ih je proveo kroz zgradu ordinarijata i katedralu u kojoj su slavili sv. misu koju je predslavio mons. Orlovac.

Tijekom boravka u Banjoj Luci đakoni i njihovi voditelji posjetili su i franjevački samostan na Petrićevcu gdje im je domaćin bio gvardijan i župnik fra Domagoj Šimić s ostalom subraćom. Tu je upriličen i zajednički ručak nakon kojega su se gosti zaputili prema trapističkom samostanu Marija Zvijezda. Tu ih je dočekao p. Tomislav Topić koji im je predstavio povijest ovoga reda u gradu na Vrbasu te su đakoni imali prigodu pogledati samostan i crkvu kao i trapističko groblje.

Po povratku u Sarajevu budući svećenici posjetili su Žepče, točnije KŠC Don Bosco i župu Osova u kojoj su im župnik fra Antun Perković i vikar fra Josip Kapetanović priredili večeru.

Zajednička Đakonska pastoralna godina, druga po redu na kojoj sudjeluju đakoni iz cijele Bosne i Hercegovine, završava u petak, 20. svibnja kada će budući prezbiteri voditeljima predati svoje Dnevnike rada te dogovoriti pojedinosti za završni ispit koji će biti u ponedjeljak, 30. svibnja u prostorijama NCM-a Ivan Pavao II.

KTA
Banja Luka – Žepče, 20. svibnja 2022.