Vijesti 2022. godina

POLNOĆKA U SANSKOM MOSTU

Župljani župe Sanski Most proslavili su svoju „polnoćku“ u prilagođenom terminu u 20:00 sati. Svečano misno slavlje predvodio je samostanski vikar na Petrićevcu i odnedavno novoimenovani upravitelj župe Sanski Most fra Tomislav Svetinović.

Na misi se okupio nešto veći broj vjernika nego inače. Bilo je tu i domaćih župljana koji trajno žive, ali i njihove rodbine razasute po čitavome svijetu.

U prigodnoj homiliji fra Tomislav je posvijestio na samo smisao Božića te da nas blagdan Kristova rođenja potiče da budemo više ljudi jedni za druge. Naš život će imati samo onda smisla ako budemo odvajali svoje vrijeme i za bližnje oko nas, ali i za one koji su u potrebi.

Nakon mise uslijedilo je kratko druženje ispred župne crkve uz izmjenjivanje uzajamnih božićnih čestitki.

samostan-petricevac.org
Sanski Most, 26. prosinca 2022.