Vijesti 2022. godina

PRIMANJA I OBEĆANJA FRAME PETRIĆEVAC

Na redovitom susretu Frame Petrićevac u utorak, 24. svibnja u samostanskoj i župnoj crkvi sv. Ante Padovanskog održan je obred primanja i obećanja mjesnog bratstva Frame. Misno slavlje, kao i obrede primanja i obećanja predvodio je fra Davor Petrović, područni duhovni asistent Frame Bosne Srebrene, dok su framaši svojim pjevanjem upotpunili ovaj blagoslovljeni dan. Uz fra Davora bio je i naš mjesni duhovni asistent fra Domagoj Šimić. U bratstvo franjevačke mladeži Petrićevac trinaestero ljudi je primljeno, dok se njih petero obećalo na godinu dana vjernog naljedovanja i svjedočenja Evanđelja po uzoru na našeg serafskog oca sv. Franju na svom životnom putu.

Fra Davor je u svojoj homiliji govorio o Duhu Svetome, kako bi se trebali prepustiti njemu da nas on oblikuje na našem ovozemaljskom putu. Geslo ovogodišnjih primanja i obećanja glasilo je: “Neću vas ostaviti… Vi ćete me vidjeti, jer ja živim i vi ćete živjeti.” (Iv 14,18)

Nakon obreda, framaši su ostali na druženju uz roštilj i pjesmu, radosni zbog milosti koja im je podarena, kao mladim članovima Kristove žive Crkve.

Uz bratski pozdrav Mir i dobro, Frama Petrićevac.

Izvor: Samostan Petrićevac
Petrićevac, 27. svibnja 2022.