Vijesti 2022. godina

PRVI SUSRET ŠTOVATELJA BOŽJEGA MILOSRĐA U ŽUPI SASINA

U župi Rođenja BDM u Sasini (kod Sanskog Mosta) u subotu, 5.ožujka u 11 sati, okupila se nekolicina vjernika, štovatelja Božjega milosrđa na sveto misno slavlje koje je predvodio župnik vlč. Adolf Višaticki, uz animiranje sestara Misionarki Božjega milosrđa. Naime, svake prve subote u mjesecu, sastajat će se štovatelji i molitelji Božjega milosrđa u Sasini oko relikvija sv. Faustine Kowalske, posrednice poruke Božjega milosrđa cijelom svijetu. Uz sestre i župljane na misi su sudjelovali vjernici iz drugih župa kao i štovatelji iz župe „Marija Zvijezda“ iz Banje Luke-Trapista.

Župnik vlč. Adolf istaknuo je u svojoj propovijedi da svijet u ovom nesretnom vremenu punom straha i mržnje treba Božje milosrđe, kao i vjernici koji će to milosrđe donositi bratu čovjeku u nevolji. Bog nas nije napustio, dao nam je milost pokajanja za naše grijehe i pokazao nam put obraćenja i povratka u njegov očinski zagrljaj. Stoga mi vjernici, ljubljena djeca Svevišnjega Boga, dužni smo činiti djela milosrđa, kako djelom, tako molitvom i riječju, kako kaže sv. Faustina u svom dnevniku.

Nakon svete mise izmoljene su litanije u čast Božjem milosrđu a potom nastavili druženje u župnoj dvorani, gdje su se tjelesno okrijepili i zahvalili Bogu na daru života i bratske ljubavi.

Misionarke Božjega  milosrđa.

TABB