Vijesti 2022. godina

SEMINAR SUSTAVA KATOLIČKIH ŠKOLA ZA EUROPU

Pedagoško vijeće Sustava katoličkih škola za Europu organiziralo je 17. i 18. kolovoza na Kupresu redoviti godišnji seminar za svoje djelatnike.

Nakon dolaska na odredište te registracije sudionika u popodnevnim satima 17. kolovoza upriličeno je predavanje na temu Pozitivna disciplina i ljubav u odgoju koje je održala profesorica Univerziteta u Sarajevu dr. Mirjana Mavrak.

Potom je u crkvi Svete Obitelji služena misa koju je predslavio vrhbosanski nadbiskup metropolita mons. Tomo Vukšić. Koncelebrirali su generalni vikar Vrhbosanske nadbiskupije i promicatelj katoličkih škola za Europu mons. Slađan Ćosić te ravnatelji katoličkih školskih centara iz: Sarajeva, Zenice, Tuzle, Travnika, Žepča (Vrhbosanska nadbiskupija), Banje Luke i Bihaća (Banjolučka biskupija). Na temelju misnih čitanja mons. Vukšić je propovijedao o radnicima koji su primili po denar te je progovorio o identitetu katoličkih škola.

Prvi dan seminara završio je druženjem djelatnika Sustava, a večer su animirali sudionici iz KŠC-a Žepče.

U četvrtak, 18. kolvoza, u hotelu Adria Ski započeli su radni sastanci stručnih aktiva na razini Sustava.

Predviđeno je da bude upriličeno predavanje na temu Vrijeme i prostor za ljubav u radu s ljudima: potraga i kreiranje dr. Mavrak te misa u crkvi Svete Obitelji koju će predslaviti ravnatelj banjolučkog KŠC-a mons. Ivica Božinović.

Ž.I., KT
Kupres, 18. kolovoza 2022.