Vijesti 2022. godina

U ČELINOVCU – ŽUPA NOVA TOPOLA – PROSLAVLJENA SVETKOVINA BOGOJAVLJENJA MISOM NA POLJSKOM JEZIKU

Na svetkovinu Bogojavljenja, u četvrtak, 6.1.2022., u crkvi svetog Mihovila u Čelinovcu služena je sveta misa na poljskom jeziku. Misu je predvodio velečasni Karol Biegluk vojni kapelan iz Poljske u koncelebriraciji upravitelja župe svetog Josipa iz Nove Topole velečasnog Angela Bartulice.

Misnom slavlju su uz domaće vjernike prisustvovali vojnici iz poljskog vojnog sastava EUFOR-a stacionirani u Sarajevu i Banjoj Luci te članovi Udruženja Poljaka iz Sarajeva i Udruženja Poljaka Banja Luke i Udruženja Poljaka i prijatelja MAK-a iz Gradiške.

Na početku misnog slavlja velečasni Biegluk je izrazio zahvalnost i sreću što može slaviti misu u crkvi koju je izgradila još uvijek aktivna i vjernička zajednica katoličkih Poljaka u Bosni i Hercegovini. Zahvalio je domaćinu več. Bartulici.

Pjevanje su pod misom predvodili vojnici poljskog EUFOR-a. Na kraju misnog slavlja vlč. Biegluk je zazvao Božji blagoslov na sve prisutne.

Vlč. Bartulica je tijekom mise blagoslovio sol i vodu, te istakao kako se i na ovaj dan pokazalo bogatstvo Katoličke crkve koja je jedna velika obitelj s različitim jezicima i narodima, ujedinjena u istoj katoličkoj vjeri.

Nakon misnog slavlja upriličeno je druženje i ručak za sve prisutne u župnoj kući svetog Ivana Pavla II. gdje su članovi Udruženja Poljaka i prijatelja MAK-a pripremili tradicionalna božićna jela.