SVETKOVINA SV. BONAVENTURE (15.07.2018.-22.07.2018.)

1. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:

– u ponedjeljak, 16. srpnja, liturgijski neobvezan spomen Gospe od Karmela;

– u četvrtak, 20. srpnja, blagdan sv. Ilije proroka, zaštitnika Bosne i Hercegovine – sv. misa u katedrali u 18 sati.

2. Zahvaljujem onima koji su svojim prilogom pomogli ukrašavanju katedrale za svetkovinu sv. Bone. Sve neka prati zagovor našeg nebeskog zaštitnika!
  3. Iduća je nedjelja 16. kroz godinu. – Te ćemo nedjelje i mi molitvom i darovima podržati akciju MIVA (Međunarodna misijska udruga za vozila). Prošlogodišnja je akcija urodila nabavkom pet vozila za naše misionare. Nacionalni ravnatelj misijskih djela u Bosni i Hercegovini mons. Luka Tunjić u popratnom dopisu za ovogodišnju akciju MIVA piše: „Naš prošlogodišnji poziv, da u akciji MIVA sudjeluju sve župe u BiH, najozbiljnije su izgleda shvatili župnici najmalobrojnijih i materijalno najslabije stojećih župa Banjolučke biskupije, na čemu im posebno, u ime svih misionara i njihovih vjernika, zahvaljujem.“