Vijesti 2023. godina

BISKUP KOMARICA POHODIO MUFTIJU ABDIBEGOVIĆA

U utorak, 27. lipnja 2023. biskup banjolučki Franjo Komarica pohodio je muftiju banjolučkog Abdibegovića u njegovoj novoj rezidenciji u blizini rijeke Vrbas, a u povodu islamskog radosnog blagdana Kurban-bajrama.

Usmeno i pismeno je njemu osobno, njegovim suradnicima i svim članovima Banjolučkog muftijstva uz „iskrene čestitke“ zaželio ne samo „dobro zdravlje duhovno i tjelesno“ nego i da uspiju – u duhu blagdana – „svojim djelima poslušnosti Stvoritelju, Gospodaru života svih ljudi i svojim djelima milosrđa prema drugim ljudima svidjeti Mu se“ i tako „sigurna koraka ići prema sretnoj vječnosti“.

U dužem srdačnom razgovoru, u kome su sudjelovali i njegovi mladi bliski suradnici, dotakli su se većeg broja aktualnih događanja u Islamskoj zajednici u Banjolučkom muftijstvu i u Katoličkoj Crkvi na području Banjolučke biskupije. Bilo je riječi i o sve uočljivijim izazovima suvremenih društvenih strujanja na europskom kontinentu, koje zahvaćaju i brojne naše sugrađane, koji „privremeno“ borave i rade u Srednjoj i Zapadnoj Europi.

Obostrano su izrazili zadovoljstvo zbog dobre i korisne uzajamne suradnje predstavnika Katoličke Crkve i Islamske zajednice na širem banjolučkom području. Dogovorili su svoj ponovni susret najesen.

Muftija Abdibegović je pri kraju susreta biskupu pokazao novouređene službene prostorije svoga muftijstva, koje su smještene u jednoj temeljito obnovljenoj „bosanskoj kući“, koja je vlasništvo vakufa. Ranija rezidencija muftijstva je preuređena u medresu, koja je otvorena prije nekoliko godina, a do nje je izgrađen dom za učenike, koji će biti otvoren na početku nove školske godine.

TABB