Vijesti 2019. godina

PROSLAVA PATRONA FILIJALNE CRKVE MARIJE ANĐEOSKE U GUBERU

Dana 2. kolovoza, mi novaci i naš meštar, sudjelovali smo na obilježavanju patrona filijalne crkve Marije Anđeoske – Porcijunkule u Guberu koja pripada župi Livno. To je ujedno bila i prilika za dobivanje potpunog (porcijunkulskog) oprosta koji je naš serafski otac sv. Franjo isprosio od pape.

Misi je nazočio veliki broj vjernika što govori činjenica da je crkva do kraja bila puna. Sveto misno slavlje predslavio je fra Petar Karajica uz koncelebraciju velikog broja svećenika iz okolnih župa koji su pomogli pri ispovijedanju na koje se odazvalo lijep broj vjernika. Fra Petar je u svojoj homiliji ispričao nekoliko priča iz svog svećeničkog života te stavio naglasak na bit iskrene vjere i odnosa prema Bogu. Nakon svete mise uslijedilo je zajedničko druženje i ručak.

Zahvalni Bogu na daru porcijunkulskog oprosta i lijepoga druženja, uputili smo se natrag kući.

FIA
Novicijat Bosne Srebrene
Guber/Livno, 4. kolovoza 2019.