Vijesti 2023. godina

PROSLAVA SV. ANTE PUSTINJAKA 2023

I ove smo godine proslavili našeg nebeskog suzaštitnika sv. Antu Pustinjaka, opata. Samoj proslavi prethodila je trodnevnica, gdje smo se pripravljali kroz molitvu krunice i litanije ovog Božjeg ugodnika.

Odlomke iz knjige sv. Atanazija: “Život sv. Antuna Pustinjaka”, u kojima se govori o načinu života i djelima jednog od otaca monaštva možete pronaći ovdje.

Sveto misno slavlje u prepunoj samostanskoj i župnoj crkvi na Petrićevcu predslavio je fra Josip Jukić, župnik u župi Novi Šeher kod Maglaja. Fra Josip se u svojoj propovijedi osvrnuo na to kako je za razliku od mnogih drugih svetaca Anto, potaknut evanđeljem otišao u osamu. Uz fra Josipa u misnom slavlju koncelebirali su: fra Domagoj Šimić, gvardijan samostana na Petrićevcu, vlč. Žarko Vladislav Ošap, dekan banjolučki, vlč. Marijan Stojanović, župnik župe Budžak, fra Dominko Batinić, župnik župe Trn i fra Rafael Ivankić.

Proslavu su na poseban način svojim su dolaskom uveličali g. Zoran Piličić, generalni konzul RH u Banjoj Luci, te g. Davor Pranjić, dopredsjednik RS iz reda hrvatskog naroda.

Misna slavlja animirana su pod ravnanjem s. Marije Julijane Djaković i pjevanjem župnih zborova banjolučkih župa. Također zahvaljujemo se svima koji su na bilo koji način doprinijeli da proslava našeg nebeskog suzaštinika prođe u najboljem redu.

Neka Vas sviju prati Božji blagoslov i zagovor sv. Ante Pustinjaka.

Sv. Anto Pustinjače, moli za nas!

Samostan Petrićevac
Petrićevac, 18. siječnja 2023.