Vijesti 2019. godina

UPRILIČEN NAPRETKOV SVEČANI USKRSNI KONCERT U BANJOJ LUCI

U Župnoj crkvi Pohoda Blažene Djevice Marije u Banjoj Luci je 27. travnja 2019. održan Svečani Uskrsni koncert u organizaciji HKD Napredak podružnica Banja Luka, a u suradnji s Napretkovim kulturnim centrom iz Zagreba. Pokrovitelj ovom događaju bila je Središnja uprava HKD Napredak.

Prije početka koncerta uvodnu pozdravnu riječ nazočnima je uputio župnik vlč. Žarko Vladislav Ošap, koji nije krio zadovoljstvo okupljenim brojem gostiju, a među kojima je bio i predsjednik HKD Napredak prof. dr. Franjo Topić te potpredsjednik Vlade i ministar pravde Republike Srpske Anton Kasipović.

U programu su nastupili poznati glazbenici Arijana Gigliani Philipp, sopran, Lara Silvestri Valdovit, violina i Edmud Andler-Borić, orgulje. Nazočni posjetitelji bili su oduševljeni izborom skladbi za ovaj koncert, a među kojima valja izdvojiti djela: Georga Friedricha Handela, Pietra Mascagnija, Francesca Marie Veracinija, te Gieseppea Verdia kao i Johanna Sebastiana Bacha.

Na kraju koncerta svim nazočnim se zahvalio predsjednik Napretka dr. Topić, koji je pravoslavnim vjernicima čestitao Vaskrs, katolicima mladi Uskrs i poželio mnogo sreće u radu obnovljene Napretkove podružnice u Banjoj Luci i njezinoj upravi na čelu s gospođom Ružicom Ševarikom.

KTA/HKDN
Banja Luka, 29. travanj 2019.