Vijesti 2023. godina

BLAGOSLOV POLJA U ČIVČIJAMA

Dana 15. svibnja 2023., na šestu Uskrsnu nedjelju, obavljen je blagoslov polja u Čivčijama, župa Motike. Na obredu blagoslova polja i misi koja u slijedila nakon, okupilo se oko 40-ak vjernika. Najveći dio njih je sačinjavao vjernike iz dijaspore a samo mali broj je bio oni koji su tu stalno nastanjeni.

Važnost ovom događaju je doprinio i dolazak dopredsjednika RS-a iz reda Hrvatskog naroda, gospodina dr. Davora Pranjića. Njegov dolazak nije bio službenog karaktera nego čisto iz osobne potrebe da bude dionik svetog misnog slavlja. Obrede i svetu misu predvodio je upravitelj župe a ujedno i gvardijan fra Domagoj Šimić. Nakon mise uslijedilo je zajedničko druženje svih sudionika ovog događaja. Bogu hvala na vremenu koje je poslužilo te za vrijeme obreda, svete mise i kasnijeg druženja nije padala kiša.

Izvor: Samostan Petrićevac