Vijesti 2019. godina

ODRŽAN SVEČANI BOŽIĆNI KONCERT „PRVI PUT I PRIJEDORU“

U Pozorištu u Prijedoru, 21. prosinca 2019. pred velikim brojem gostiju upriličen je svečani Božićni koncert pod nazivom „Prvi put u Prijedoru“. Ovaj vrlo lijepi događaj mnogi nazivaju povijesnim jer je prvi put održan u Pozorištu u ovom gradu, a zajednički su ga organizirali Bosanski kulturni centar i Župa sv. Josipa u Prijedoru.

Prigodne božićne pjesme na koncertu izveli su: Vokalni ansambl „Domenike“ iz Svete nedjelje pokraj Zagreba pod dirigentskom palicom profesorice Ane Benković i zborovi članica Bosanskog kulturnog centra Prijedor – mješoviti zbor „Harmonija“ i dječji zbor „Melody“ iz Sanskog Mosta te zbor Kulturno-umjetničkog društva „Osman Džafić“ iz Prijedora pod dirigentskom palicom profesorice Alme Karabeg.

Božićnio koncert okupio je veliki broj vjernika iz župa šire prijedorske, sanske i banjolučke regije, a nazočni su bili i predstavnici političkog, kulturnog i vjerskog života iz Prijedora i šire regije.

Zvanicama skupa obratio je biskup banjolučki mons. Franjo Komarica koji je poručio „da organiziranje Božićnog koncerta prvi put u Prijedoru predstavlja iznimno važan povijesni iskorak oživljavanja i ovoga vida vjerske kulture bosanskih Hrvata – katolika, ne samo za vjernike u župama Prijedora, Ljubije, Šurkovca, Ravske, Sanskog Mosta, Sasine, Stare Rijeke, i drugim, nego i za sve stanovnike prijedorske regije i čitave Bosne i Hercegovine“.

Predsjednik Upravnog odbora Bosanskog kulturnog centra u Prijedoru profesor Sanel Jakupović i župnik iz Prijedora vlč. Marko Vidović u svojim obraćanjima istaknuli su da je ovaj događaj jednako važan i za razvoj međureligijske i međukulturalne suradnje i dijaloga svih građana ove regije, imajući u vidu ratna stradanja, povratak stanovništva i ponovnu integraciju u društvene strukture i život dostojan civiliziranom čovjeku.

Generalni pokrovitelj Božićnog koncerta u Prijedoru bila je Doraja Eberle (LR a.D.), predsjednica austrijske humanitarne organizacije „Bauern helfen Bauern“ iz Salzburga i počasni „ambasador za kulturu“ BKC Prijedor.

KTA
Prijedor, 23. prosinac 2019.