AudioVijesti 2024. godina

Audio: Čestitka provincijala Dadića mons. Željku Majiću na kraju Mise i biskupskog ređenja

Provincijal Franjevačke provincije Bosne Srebrene fra Zdravko Dadić, na kraju Mise i biskupskog ređenja ređenja, 2. ožujka 2024. u katedrali sv. Bonaventure u Banjoj Luci, uputio je čestitku banjolučkom biskupu mons. Željku Majiću u ime redovnika i redovnica, a prenosimo je u cijelosti:

Iznimna mi je čast što pred vama u ovom važno, svečanom i radosnom trenutku, kako za samog biskupa Željka tako i za našu krajevnu Crkvu u Bosni i Hercegovini, mogu u prigodi ređenja i preuzimanja ove odgovorne službe, uputiti čestitku novom biskupu u ime redovnika i redovnica.

Preuzvišeni biskupe Željko, svjesni smo Vašeg uzbuđenja, ali i straha pred odgovornošću i izazovima službe koju preuzimate u vremenu koje je u cijelome svijetu uzburkano, a time bremenito za svakog čovjeka, vjernika i duhovne pastire. Uz takvu globalnu poremećenost, Vi preuzimate biskupiju koja je teško nastradala u zadnjem ratu i u kojoj se broj vjernika drastično smanjio.

„Ne bojte se, ja sam s vama, govori Gospodin“! Duh Sveti nas ispunja nebeskom mudrošću i snagom da se hrabro suočimo sa svim kušnjama i izvršimo volju Oca nebeskoga.

Čestitam Vam na hrabrosti i spremnosti, i siguran sam kako će ovo malo stado u Vama prepoznati svoga učitelja, pastira i kormilara koji će Crkvu voditi sigurnoj luci, Isusu Kristu.

Moja braća franjevci, kao i redovnice raznih kongregacija, djeluju u mnogim župama Vaše biskupije; radujemo se nastavku dobre suradnje koja će biti na dobrobit kako nas samih tako i vjernika koji su nam povjereni. Siguran sam kao ćete zbog svojih već prepoznatih vrlina biti Kristov apostol koji će oko sebe i Krista okupljati najbolje snage našega naroda u banjolučkoj biskupiji, ali i šire.

Dok Vam, preuzvišeni biskupe Željko, upućujem najsrdačniju čestitku u ime svećenika, redovnika i redovnica, molimo Gospodina da Vam podari zdravlja, mudrosti i obilje svoga blagoslova u vršenju ove odgovorne službe.

Mir i dobro!

Fra Zdravko Dadić, provincijal Bosne Srebrene