Vijesti 2023. godina

DUŠNI DAN U SANSKOME MOSTU

Prema već ustaljenoj tradiciji na Dušni dan 02. studenog župljani župe Sanskog Mosta se okupljaju na groblju Poljak koje se, poput groblja Grada, nalazi tek koji kilometar udaljeno od župne crkve.

Kao i prethodnog dana prije svete mise koja je bila u 11:00 sati fra Tomislav je molio pojedinačna opijela, a potom je slavio svetu misu za sve pokojne na spomenutome groblju. Naime, za razliku od svetkovine Svih Svetih, na Dušni dan ili Spomen svih vjernih mrtvih crkva se želi moliti za sve duše pokojnika koji se nalaze u čistilištu a potrebni su naših molitava. Budući da je ovo obično radni dan na ovoj misi se okupilo 20-ak vjernika.

Ovim danom se navršila puna godina dana od iznenadne i nagle smrti lokalnog župnika fra Ivice Matića. Stoga je tim povodom u samostanskoj crkvi na Petrićevcu u 16:00 sati bila slavljena sveta misa za dušu pokojnog fra Ivice. Prije svete mise otišlo se na Fratarsko groblje, u neposrednoj blizini samostana, gdje je gvardijan fra Domagoj u prisutnosti nekolicine svećenika i vjernika molio opijelo za dušu pokojnog fra Ivice Matića.

Izvor: Samostan Petrićevac