Vijesti 2021. godina

BLAGOSLOV KAPELICE TRAJNOG EUHARISTIJSKOG KLANJANJA U ŽUPI LIŠTANI

U našoj župi Sv. Josipa – Lištani, imali smo nesvakidašnji događaj.

Naime, dozvolom banjolučkog biskupa mons. dr. Franje Komarice i zauzetošću župnika don Ive Martinovića, na blagdan Svijećnice u večernjim satima upriličen je svečani blagoslov kapelice trajnog Euharistijskog klanjanja u kući u kojoj trenutno borave voditeljice biskupijskog Duhovno-pastoralnog centra „ sv. Josipa.“  Obred blagoslova kapelice, oltara i svetohraništa, slaveći prvi puta sv. Misu u novootvorenoj kapelici, imao je  župnik Martinović.

Svečanom slavlju prisustvovali su članovi molitvene zajednice „Emanuel“ koji se inače jednom tjedno sastaju na molitveni susret u Duhovno-pastoralnom centru pod vodstvom župnika Martinovića  te nekoliko župljana i članova župskog zbora iz Lištana.

Ovo mjesto molitve, klanjanja i zahvaljivanja je nastalo u želji da svi oni koji ovamo dođu kao i oni za koje molitva bude upravljena, budu rasvijetljeni Isusovim svijetlom i zadobiju Njegov mir, uslišanje i utjehu, budući da je najuzvišenija molitva ona koja duboko preobražava klanjaoca u Onoga pred kojim kleči, te vas stoga pozivamo sve zainteresirane:

„Dođite, poklonimo se Njemu!“

Župa Lištani/TABB
Lištani, 4. veljače 2021.