Vijesti 2023. godina

BISKUP FRANJO KOMARICA ZAPOČET ĆE U ŽUPNOJ CRKVI “MARIJA ZVIJEZDA” DEVETNICU UOČI BLAGDANA MAJKE DOBROGA SAVJETA

U župnoj crkvi drevne trapističke opatije Marija Zvijezda u predgrađu Banja Luke, uoči blagdana Marije, Majke Dobroga savjeta koji se slavi 26. travnja, započet će u ponedjeljak 17. travnja 2023. devetnica u znak zahvalnosti Presvetoj Djevici i Bogorodici Mariji za svu njenu zaštitu, pomoć i utjehu.

Koncelebriranu Svetu misu u ponedjeljak, 17. travnja u 18 sati predvodit će biskup banjolučki mons. Franjo Komarica koji će ujedno time i službeno otvoriti početak štovanja „Gospe, Majke dobroga savjeta“ u župnoj crkvi Marija Zvijezda, odnosno u Banjolučkoj biskupiji.

Od ponedjeljka, 17. travnja 2023. svake večeri u 18 sati bit će slavljena Sveta misa i obavljana posebna pobožnost pred izloženom Gospinom slikom u sporednoj kapeli župne crkve Marije Zvijezde.

„Prigodom otkrića Gospine slike Marije, Majke dobroga savjeta štovane stoljećima diljem europskih krajeva, koju su velezaslužni oci trapisti donijeli u naš grad, zahvalni Presvetoj Djevici i Bogorodici Mariji, za svu njenu dosadašnju zaštitu, pomoć i utjehu, započinjemo službeno sa štovanjem Gospe dobroga savjeta u župnoj crkvi Marija Zvijezda devetnicom uoči njenog blagdana, koji se slavi 26. travnja“, napisao je biskup Komarica svećenicima, redovnicama i vjernicima pozivajući sve, koji mogu doći, da sudjeluju „u našem zajedničkom štovanju drage Gospe u crkvi posvećenoj njezinoj nebeskoj slavi“.

KTA