Vijesti 2021. godina

DONATORSKA VEČERA U ŽUPI BOSANSKA DUBICA

U subotu, 2.listopada, u župi Bosanska Dubica održana je donatorska večera na kojoj su prikupljani novci za nabavku zvona na župnoj crkvi koja je posvećena godine 2015.

Svojom su nazočnošću ovom događaju dali na važnosti: msgr . Marko Semren, pomoćni biskup banjolučki,  generalni konzul RH u Banjoj Luci gospodin Zoran Piličić,  o. Slobodan Malinović, paroh dubički, te glavni dubički efendija Safet Beganović, koji su u ime svojih zajednica darovali značajan prilog za zvono.

Većinski donator sredstava, koja su uplaćena prije dvije godine, je Republički sekretarijat za izbjeglice i raseljena lica (10.000 KM) i općina Kozarska Dubica (2.000 KM). Ovo je polovica potrebnog iznosa. Za prikupiti ostatak sredstava župa je, na prijedlog župnog vijećnika Ivana Filipeca, organizirala donatorsku večeru na koju su pozvani lokalni poslovni ljudi, predstavnici  vjerskih zajednica, kao i  ljudi koji su izrazili spremnost pomoći i neki kojima se obratio sam župnik vlč. mr. Marko Vidović.

Od pozvanih najveću sumu je darovala Udruga kotorvaroških Hrvata  iz okoline Stuttgarta (850 €), zatim župni vijećnik Ivica Kordanović (500 €), župljanin Hrvatske Kostajnice Anton Kokorić (500 €) i njegova sestra Marija Đukić (300 €), župnikov školski kolega i prijatelj iz sjemeništa i bogoslovije, a sada poslovni čovjek u blizini Stuttgarta, Stojan Boškić (500 €), župnikovi rođaci iz Matulja i Opatije (500 €), te župnikove generacijske kolege župnici iz Novog Tavnika, Kupresa, Vira (Posušje), Blata na Korčuli i poznati kantautor Ivan Puljić.

Ovom pozivu su se odazvali i svoj prilog darovali: Ivan Filipec, Pero Tamamović, Milan Šuvak, Mladen Vejić i sin Milan, Milan Vejić, Zoran Sinkić, Saša Banjac, Nikola Petrović (Šokac), Rade i Vuka Kondić, Ostoja Marjanović, Azra Kurspahić-Beberović, Mirjana Blažević-Kunčanin, Aleksandar i Jedinko Đukanović, Nikola Đukanović, Brane Vidičević, dr. Mensur Vojniković, Zdravko Žilić, Ivan Kljajć, Duško Ružičić, Željko Kordanović.

Svoj dar su naknadno dali: Mirko (Lukcin) Vidović, Zoran Brajić, Husein Bejtović, Pero Borovičkić, Vidmar iz Hrv. Dubice, Ankica Karagić, Josip Kovačević, Brane i Vera Barać, Ilija Petrović (Vrbanjci).

Večer su uljepšali lokalni muzičari koji su lijepim pjevanjem stvarali prekrasan štimung.

Svoj prilog su već ranije dali: Nenad Mihaljević, Zlatko Mihaljević,  Ivan Budimir, Petar Radman, Alojz Kravos, Ivan Hodak, Ankica Vidmar, Matija Ćorić, Obitelj Milas, Marija Đurđević, Kata Kutlešić, Ivica Redter, Ana Čevizović, Tomo Šestić, Mato Egredžija, Ljiljana Toroman, Mira Pakšec, Vera Davidović, Kata Ćorić, Obitelj Herceg, Ivica Mihaljević, Obitelj Božić, mještani Cerovljana, Jozo Filipović.

Zahvaljujući ovim dobrim ljudima sredstva su prikupljena. HVALA SVIMA!  Očekujemo da će najkasnije  do Božića i na ovoj župnoj crkvi zazvoniti zvono od 250 kg talijanskog proizvođača. Neka zvoni Bogu na slavu a ljudima na upozorenje.

M.V. – TABB
Banja Luka – Kozarska Dubica, 5.10.2021.