Vijesti 2021. godina

DUHOVNA OBNOVA U ŽUPI ČUKLIĆ

U župi Čuklić kod Livna 25. i 26. ožujka je održana dvodnevna duhovna obnova. Voditelj obnove je bio dr. fra Mario Knezović, hercegovački franjevac. Prvoga dana je program bio ispunjen Svetom misom, predavanjem i klanjanjem Isusu u Presvetome Oltarskom Sakramentu. U propovijedi je fra Mario govorio o tome što znači čuti, shvatiti i živjeti Božju poruku. U predavanju se osvrnuo na vjeru koja je kod mnogih krhka i bez plodova na razini svjedoka vjere. Govoreći o tome naglasio je da su mnogi religiozni i obdržavaju propise i sudjeluju na obredima, ali srce i konkretni život su im daleko od Gospodina. Slijedom toga pružio je savjete kako to promijeniti.

Drugi dan duhovne obnove je započeo pobožnošću Križnoga puta. Fra Mario je spontanim riječima razmatrao nad postajama Isusove muke. U propovijedi se osvrnuo na riječi iz poslanice Efežanima koje pozivaju kako valja pomno promotriti kako se živi jer dani su zli. Na kraju programa fra Mario je imao susret s Framom i mladima. Govorio im je o mladosti kao velikoj mogućnost, ali i kao opasnosti. Mladi čovjek današnjice, tako se osjeća, kao da nema kome do kraja dati svoje srce, rekao je predavač. Pokušavajući im otkrivati smisao života pružio im je neke konkretne primjere mladih koji su svoj život predali Isusu.

Tijekom cijele duhovne obnove pjevanje su predvodili članovi Župnoga zbora i Frama. Riječi zahvale u ime brojnih vjernika župe Čuklič i livanjskoga kraja izgovorio je fra Josip Jukić, župnik.

Izvor: Župa Čuklić
Čuklić, 27. ožujka 2021.