Vijesti 2021. godina

PROSLAVLJEN PATRON ŽUPE U LJUBIJI

U srijedu, 12. svibnja 2021. župa Ljubija je proslavila blagdan svoga nebeskog Zaštitnika, svetog Leopolda Bogdana Mandića. Misno slavlje je predslavio vlč. Marko Stojčić, ravnatelj Katoličkog školskog centra u Banjoj Luci te župnik u župama Šimići i Mahovljani u Banjolučkoj biskupiji. U koncelebraciji su bila petorica župnika iz Bihaćkog dekanata: mr. sc. don Marko Vidović, dekan i župnik u Prijedoru te župni upravitelj u Bosanskoj Dubici i Novom Gradu te regionalni vjeroučitelj u više škola, preč. Adolf Višaticki župnik u Sasini, fra Ivica Matić župnik u Sanskom Mostu, vlč. Boris Ljevak, ravnatelj KŠC-a u Bihaću i župnik u Staroj Rijeci te domaći župnik mr. sc. don Zlatko Matić i upravitelj župe u Ravskoj. Na misi je sudjelovalo 60-ak vjernika.

U prigodnoj propovjedi vlč. Marko je najprije predstavio životni put mladog Bogdana. Zatim je istaknuo njegovu prepoznatljivost koja ga je krasila i dovela do svetosti, a to je njegovo milosrđe i ljubav prema grešnicima koja se posebno očitovala preko sakramenta pomirenja, kojem je sv. Leopold davao izuzetnu vrijednost i najviše svoga vremena. Potaknuo je sve prisutne na aktivno učešće u sakramentima, te nasljedovanje sv. Leopolda posebno u milosrđu koje ga je krasilo.

Na kraju misnog slavlja župnik je zahvalio svima na njihovom sudjelovanju i pomoći u organizaciji te izmolio prigodne molitve svetom Leopoldu za zavjete s kojima su hodočasnici došli. Nakon misnog slavlja uslijedila je zajednička okrjepa za sve prisutne u dvorištu župne crkve.

Župa Ljubija
Ljubija, 12. svibnja 2021.