Vijesti 2022. godina

OBUKA ZA DJELATNIKE I VOLONTERE O TEMELJIMA CARITASA

Bazična izobrazba o temeljima i strukturi Caritasa kao i o župnom Caritasu održana je od 8. do 10. srpnja 2022. godine u Laktašima za 21 sudionika župnih, biskupijskih i nacionalnog Caritasa u BiH. Sudionicima je na trodnevnoj radionici predstavljena tema Formacija srca: diskutiralo se što je Caritas, tko osniva Caritas, kakva struktura Caritasa postoji u Bosni i Hercegovini i svijetu, koji su temelji karitativnog djelovanja, kako se nositi s izazovima rada u župnom Caritasu. Predstavnici Caritasa biskupije Banja Luka, župnih Caritasa iz Banja Luke, Livna, Glamoča, Bihaća i Ljubije, te djelatnici Caritasa Bosne i Hercegovine sudjelovali su u interaktivnoj obuci, i učili kroz praktične primjere. Svaki sudionik promišljao je o narednim koracima koje će poduzeti kada se vrati s radionice, i na svoju ideju dobio komentare cijele skupine. U nedjelju, 10. srpnja 2022. godine sudionici su sudjelovali na svetoj Misi u župnoj crkvi Svetog Franje Asiškog u Mahovljanima, te u zajedništvu s malobrojnim vjernicima i župnikom o. Tomislavom Topićem, razmatrali prispodobu o milosrdnom samaritancu.

Ova vrsta obuka organizirana je u okviru jačanja struktura Caritasa u Bosni i Hercegovini, a sufinancirana sredstvima Caritasa, USCCB i fonda za organizacijski razvoj. Bazična izobrazba je jedna od obvezatnih obuka za djelatnike i volontere koju organizira Caritas Bosne i Hercegovine, a koja je ovoga puta održana i za volontere iz projekta Razvoj župnih Caritasa biskupije Banja Luka. Voditelji obuke bili su djelatnici Caritasa Bosne i Hercegovine gđica Sanja Horvat i gosp. Zlatko Malić, a obuku je organizirala djelatnica Caritasa biskupije Banja Luka gđa Iva Samaradžić.

caritas.ba
Laktaši, 11. srpnja 2022.