Vijesti 2022. godina

TJELOVSKA PROCESIJA U ŽUPI PETRIĆEVAC NAKON VIŠE OD DVA DESETLJEĆA

Dana 16. lipnja 2022. na zapovjednu svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove (Tijelovo ili Brašančevo) ove smo godine po prvi puta nakon dvadeset i dvije godine obavili ophod oko crkve s Presvetim Oltarskim Sakramentom. Misno slavlje i procesiju predvodio je samostanski i župni vikar fra Tomislav Svetinović. Fra Tomislav je u svojoj homiliji govorio o važnosti euharistije u današnjem vremenu za vjernika katolika, te o povratku na tradiciju tijelovskih procesija u našem narodu. Misnom slavlju nazočilo je oko tridesetak vjernika koji su s oduševljenjem prihvatili informaciju za održavanje ovog ophoda. Nadamo se kako će u budućnosti ovu svetkovinu proslaviti u puno većem broju jer ćemo nastojati održati tradiciju tijelovske procesije.

Blagoslovi, Gospodine, Bože svemogući, ovo mjesto da bude u njemu zdravlje, čistoća, pobjedna krepost, poniznost, dobrota i blagost, potpuno izvršavanje zakona i zahvaljivanje Bogu Ocu i Sinu i Duhu Svetomu, i nek’ ovaj blagoslov ostane na ovom mjestu i na njegovim stanovnicima, sada i uvijeke. Amen.

Izvor: Samostan Petrićevac
Petrićevac, 16. lipnja 2022.