Vijesti 2022. godina

PROSLAVLJEN SVETI MIHOVIL, ZAŠTITNIK ČELINOVCA, FILIJALE ŽUPE SV. JOSIPA U NOVOJ TOPOLI

Selo Čelinovac filijala je  župe Nova Topola u Banjalučkoj biskupiji. Na blagdan svetih arkanđela Mihaela, Gabrijela i Rafaela župljani su proslavili svoga nebeskog zaštitnika sv. Mihaela. U koncelebraciji sa domaćim župnikom vlč. Anđelom Bartulica sv. Misu je predvodio vlč. Karlo Višaticki, koji je početkom rujna premješten uz Đakova u Banjaluku. U propovijedi je govorio o anđelima kao našim zaštitnicima/čuvarima te objasnio ovaj „trio“ Mihael, Gabrijel, Rafael i njegovo značenje za Crkvu i za vjernike, te uputio prošnje sv. Mihaelu neka on, kao vođe nebeske vojske, zagovara selo Čelinovac, župu Nova Topola i cijelu banjalučku biskupiju.

Na sv. Misi je bilo tridesetak osoba iz Čelinovca i sa strane. Poslije sv. Mise vrijedni su župljani počastili ićem i pićem, te pjesmom sve nazočne u crkvenom domu pokraj same crkvice sv. Mihovila.

TABB
Čelinovac, 29. rujna 2022.