Vijesti 2022. godina

ZAZIV DUHA SVETOGA ZA POČETAK ŠKOLSKE I VJERONAUČNE GODINE

U nedjelju, 4.9., u svetištu Svete Terezije od Djeteta Isusa u Presnačama slavljena je sveta misa za blagoslovljen početak nove školske i vjeronaučne godine. Na početku misnog slavlja djeca su izmolila molitvu za uspješan početak nove školske i vjeronaučne godine. Također, animirali su misno slavlje pjesmom i liturgijskim čitanjima, a u molitvi vjernika sjetili su se svojih vršnjaka i za sve molili Božji blagoslov. U prigodnoj propovijedi župnik mons. Ivica Božinović pozvao je sve župljane na zajedničku molitvu za blagoslovljenu školsku i vjeronaučnu godinu kako bi djeca i u ovoj godini rasla u dobi i mudrosti. Pri tome je istaknuo da je mudar čovjek onaj koji ispravno bira, koji zna da Bog treba biti na prvom mjestu. „I za vrijeme ove svete mise molit ćemo da naša djeca znaju ispravno birati kroz cijeli život, svjesni da je Božji blagoslov potreban u cijelom životu“, naglasio je župnik.

Na kraju misnog slavlja, blagoslivljajući djecu, školske torbe, knjige i školski pribor, molio je snagu Duha Svetog kako bi djeca mogla radosno i svjesno koračati kroz novu školsku i vjeronaučnu godinu.

Blaženka Ivekić
Presnače, 6. rujna 2022.