Vijesti 2022. godina

KRIZMA U GLAMOČU

Mons. Marko Semren, pomoćni biskup banjolučki podijelio je sakrament potvrde za deset kandidata iz ove župe.

U nedjelju, 22. svibnja 2022. u župi sv. Ilije Proroka u Glamoču, mons. Marko Semren, pomoćni biskup banjolučki podijelio je sakrament potvrde za deset kandidata iz ove župe.

U koncelebraciji s biskupom Semrenom bio je i župnik don Boris Ljevak.

Nakon procesije, dobrodošlicu Biskupu uputilo je četvero krizmanika, te mu uručili prigodan dar.

U svojoj prigodnoj i nadahnutoj propovijedi biskup Semren je poručio krizmanicima da su oni proljeće Crkve. Istaknuo je važnost da ostanu otvoreni djelovanju Duha Svetoga čije darove primaju te da se ne trebaju bojati životnih izazova jer će ih Duh Sveti krijepiti i hrabriti te da će tako ukorijenjeni u vjeri i utvrđeni u ljubavi moći svjedočiti za Krista svojim životom. Biskup je također potaknuo roditelje i kumove da riječju i primjerom zauzeto potiču krizmanike da idu Kristovim stopama i ostanu čvrsti u vjeri te se nikada ne pokolebaju.

Uz krizmanike, kumove i članove njihovih obitelji, svečanosti dodjele sakramenta svete krizme prisustvovao je i veliki broj župljana ove župe koji su došli podijeliti radost novoga početka duhovne zrelosti za desetero novih mladih vjernika.

Liturgijsko pjevanje predvodio je mješoviti župni zbor pod ravnanjem s. Simplicije Šimić.

TABB
Glamoč, 23. svibnja 2022.