Vijesti 2022. godina

BIBLIJSKO BDJENJE U ŽUPI LIVNO

U župi Svih Svetih – Livno, na nedjelju Božjeg milosrđa (24.4.), započelo je biblijsko bdjenje u župnoj crkvi i trajalo do četvrtka, 28. travnja 2022. Tijekom pet dana sudjelovalo je 118 čitača koji su pročitali Bibliju za 96 sati. Biblija se čitala i danju i noću s prekidima za krunicu i misna slavlja. Bdjenje je jedan vid naše priprave za sinodski put Katoličke Crkve, ali i prigoda da vjernici odvoje vrijeme i pročitaju, promišljaju i slušaju Božju riječ u sakralnom prostoru.

Biblijsko bdjenje obilježava ove godine 14 godina tradicije u Katoličkoj Crkvi kada je papa Benedikt XVI. započeo čitanje Svetog pisma 5.10.2008. u Rimu. Po prvi puta bdjenje je održano ove godine u livanjskoj crkvi Svih Svetih. Na kraju bdjenja crkvena zvona su svečano oglasila kraj čitanja. Pod misom u 18:30 sati izrečena je zahvala Bogu za utjelovljenu Riječ koja nadahnjuje Crkvu već više od 2000 godina.

TABB
Livno, 29.4.2022.